Hengelo - logo 1.png

Hengelo  -  projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy.  
 
Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, m.in. w Holandi i Francjii. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywej i zyskał pochlebne opinie profesjonalnych krytyków o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach, jak: "Katofonia Music Outbreak", "Zrób Hałas", "Koz ALL Music Festival", pszczyńskie "Żubrowisko" czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W listopadzie 2016 roku pojawiło się debiutanckie wydawnictwo, zatytułowane "Hungry Eyes". 
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, Hengelo zagrało akustyczny koncert w Krakowie, a następnie ich muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. W 2017 roku zespół wystąpił na "Małej scenie" Przystanku Woodstock,  a zaledwie rok od wydania debiutanckiej EPki, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach zagrał koncert z okazji swoich drugich urodzin w którym wzięli również udział zaproszeni goście, m.in. Miuosh i Natalia Grosiak. W roku 2018 zespół wystąpił m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24 i pracował nad debiutancką płytą. 
 
Na początku 2019 roku grupa Hengelo wyruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, jako support zespołu Happysad, a już 20.06.2019 odbędzie się premiera długogrającego albumu "Try". W połowie czerwca klip Michała Jagiełło do utworu "Chłód" otrzymał nominację  w kategorii reżyseria w 27. Edycji Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. W tegorocznej edycji konkursu brały udział 284 klipy. 
 

 
hengelo 1.jpg